Erten Turizm

ERTEN TURİZM

ERTEN TURİZM bünyesinde ERTEN KONAK TURİZM SEYAHAT ACENTASI faaliyet göstermektedir. Acentamız TURSAB‘a bağlı 6872 belge numaralı A grubu seyahat acentasıdır.

 

 
Incentive, seminer grupları, grup ve münferit seyahat organizasyonları düzenlemekte aynı zamanda yurtdışından ülkemizde organizasyon düzenlemek isteyen turizm firmalarına Türkiye’de hotel, restoran, rehber ve taşımacılık gibi ihtiyaç duydukları tüm hizmetleri sağlamaktadır.
 
Profesyonel ve dinamik kadrosu ile çalıştığı tüm kurum ve kişilere daima çözüm ve başarı ortağı olur. Düzenlediği organizasyonlarda hizmet aldığı tüm firmalarla kurduğu iyi iş ilişkileri sayesinde en üst kalitedeki servisi yine en iyi fiyat garantisi ile alır. Geçmişteki başarılı organizasyonları olkunarak büyüyen bir başarı spirali oluşturur.
 
Hedefimiz kalıplaşmış organizasyonların tekrarları değil her organizasyona katılabileceğimiz maksimum ruhu, enerjiyi ve planlamayı katıp organizasyonu düzenleyen firmanın veya kişinin misafirlerine ulaştırmaya çalıştığı mesajını, sevgisini, coşkusunu iletebilmektir.
 
Erten Konak ekibi organizasyon sahipleri ile hizmeti veren firmaları müşterek akılda buluşturur.
Erten Konak
Sevgili dostumuz sevginin içine katıldığı, kıblenin başarı olduğu, başarının memnuniyeti doğurduğu, memnuniyetin coşku verdiği ve hepsinin hedefinin gülen yüzler olduğu organizasyonlarımızda bizleri tercih
etmeniz dileğiyle...

ERTEN KONAK

1892 yılında Sultanahmet mahallesinde, dönemin Medine Muhafızı Cemal Paşa tarafından hayata geçirilmiş konak 100 yıllık tarihimize tanıklık ettikten sonra Erten Turizm İşletmeciliği tarafından güzelliği ve soyluluğunu korumak amacı ile satın alındı.
 
Erten Turizm üç nesildir avukatlık mesleğini icra eden Erten Ailesi’nin kurmuş olduğu bir turizm firmasıdır.
 
Erten Turizm Osmanlı tarihini koruma ve yaşatabilme görevini kendine bir görev bilip bu güzel Konağı aslına uygun olarak yeniledi ve onardı.
 
Fakat yapılması gereken daha önemli bir görev vardı ki bu da Konağın var olduğu dönemi yaşatabilmekti. Çünkü Konak Sultanahmet’te Osmanlı ve Türk kültürüne şahitlik etmiş, İstanbul’un o zarif, kibar ve romantik yaşantısını yaşamıştı ve onarılıp eski haline getirildiği zaman yine bu yaşadıklarını ve o dönemin yaşanmışlığını bizlere taşıyor olmalıydı. Bu da firmanın ortaklarından Cavidan Hanım‘ın çalışmaları sonunda gerçekleşti. Çünkü Cavidan Hanım bu Konak gibi İstanbul ‘da başka bir konakta doğmuş, büyümüş daha önemlisi İstanbul’lu bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiş, İstanbul’un o güzel kültür ve yaşantısını birebir yaşamış ve tanıklık etmişti.
 
Erten Turizm, Konağı izinleri ile birlikte dört sene içinde eski haline kavuşturdu ve şimdi bu güzelliği tanıtmak ve yaşatmak için misafirlerini ağırlıyor.
Konak’ta tarihi yaşamak, içine sindirmek, tarihle uyumak, eski günlerde ki gibi geniş bir aile ile konağın bahçesinde yemek yemek, sohbet etmek mümkün ve dahası dönemin antika camaltı, kıyafet, şapka, oya, hat ve resimlerinden oluşan hepimizi farklı anılara taşıyacak Erten Ailesinin etnografik koleksiyonunu da göreceksiniz.
 
Erten Konak her gün tarihi ve Sultanahmet’i yaşamak isteyen bir çok misafirini ağırlıyor. Misafirleri arasında konağın güzelliğinden ilham alan yerli yabancı yazarlar, fotoğraf sanatçıları, ressamlar, hattatlar var. Konak dönemsel yaptığı hat, minyatür, oya ve baskı atölye çalışmaları ile de kültürümüzün sanatlarını ve sanatçılarını tanıtma ve uygulama imkanı sunuyor.